Nieuws

Trainers in ontwikkeling

Geplaatst door
Sandra Smit
Geschreven op
3 december 2023

De Nevobo, v.v. Zaanstad, VC De Where en The Setfighters slaan in seizoen 2023-2024 de handen ineen om het volleybal aantrekkelijk te houden en gezamenlijk naar een hoger niveau te tillen. Wouter Slim, speler van heren1, is vanaf dit seizoen betrokken bij onze jongste jeugd om middels Action Volley meer kinderen te werven, te boeien en te binden. Spelen en leren volleyballen gaan in het gedachtegoed van Action Volley hand in hand. Voor (CMV) trainers best een omslag in denken.

Op zondag 19 november werd een trainersbijeenkomst gehouden voor alle trainers van genoemde verenigingen. De trainers kregen van Wouter de beginselen uit de ontwikkelingspsychologie en didactiek uitgelegd en aangereikt. De trainersbijeenkomst stond in het teken van impliciet leren en een training op maat (differentiatie). In groepjes gingen de trainers met elkaar in gesprek hoe de theorie vertaald kon worden naar de praktijk. De opdrachten zorgden ervoor dat werd besproken hoe trainingen nog beter vorm krijgen. De trainers gingen met een stukje extra kennis en hun voorbereiding voor aankomende week weer naar huis. In het nieuwe jaar kunnen zij nog een bijeenkomst bijwonen.

Terug naar het nieuwsoverzicht