Nieuws

Merkala Zaanstad dames 1: hoge toppen en ? dalen, aflevering 1

Geplaatst door
Kim Woudenberg
Geschreven op
15 februari 2024

Afgelopen zaterdag (10 februari) leverde Merkala Zaanstad dames 1 een topprestatie. Ze speelden tegen koploper Kalinko in sporthal Houtrust. Coach Veikko Hansen beschikte over een smalle selectie: 7 veldspeelsters (Marit Kaptein, Bente Hansen, Ruby Adel, Merel Krijgsman, Tamara Seitner, Jet Schrijver, Anoek Meijering) en libero Beau Kooy. En Kalinko beschikte over een veel bredere selectie (11 speelsters) met een aantal ervaren speelsters (maar ze hadden een aantal geblesseerden). Kalinko-coach Andre van Leeuwen kon echter wel beschikken over 2 ervaren beachvolleybaltalenten: Desy Poiesz (in november 2023 In Thailand wereldkampioen Beach onder 21 geworden) en Mexime van Driel (was speelster van Beach Team Nederland, maar heeft daar een sabbatical ingepland).

In de thuiswedstrijd tegen Kalinko op 4 november 2023 speelde Kalinko op zijn top. In de eerste set kon Merkala Zaanstad bij blijven, maar verloor met 23-25. Daarna was Kalinko veel te sterk en won de volgende sets met 14-25, 14-25, 15-25. Voor de uitwedstrijd in Scheveningen had Kalinko een lange reeks overwinningen achter de rug en stond aan kop met een aantal punten voor op nr.2.

Daarom leek deze wedstrijd een zware opgave te worden voor Zaanstad dames 1. Ze startten echter sterk (12-7 voor) en via 17-17 wonnen ze deze set met 25-21. In de 2e set kwam Zaanstad met 18-10 voor en haalde Kalinko op naar 24-23. En Zaanstad maakte het beslissende punt: 25-23. In de 3e set kwam Kalinko nog dichterbij, maar weer wist Merkala Zaanstad te winnen: 27-25. En in de 4e set was het na 6-6 een beetje op ons dames 1 en verloor Zaanstad de set met 20-25. Toch weer een hoge top voor dames 1 en ze staan daarmee nu op de 5e plaats in de 2e divisie poule C.

Andre Triep

 

Foto: Gilbert Bronkhorst

Terug naar het nieuwsoverzicht